Jdi na obsah Jdi na menu
 


ASTR u Vás

Air Show Team Rakovník může se svým programem vystoupit na Vašem leteckém dnu nebo jiné akci, kterou připravujete. K úspěšné realizaci a zajištění bezpečnosti ostatních účinkujících, techniky a hlavně diváků je však nezbytné zajistit několik důležitých podmínek.

Z technického hlediska je pro celou akci potřeba otevřený prostor o minimálních rozměrech 100 x 300 metrů s dostatečnou plochou pro start a přistání letounů ( min. 80 metrů upravené rovné plochy ). Výhodou je ozvučení prostoru diváků a nebo přípojka 220V pro zdroj zvukové kulisy. Ozvučení jsme schopni, po předchozí domluvě, zajistit vlastními silami. Pro zázemí celého týmu a stojánku modelů žádáme vyhradit plochu asi 10 x 15 metrů. Z hlediska bezpečnosti je nutné přerušit na dobu vlastního vystoupení ( cca 15 minut ) ostatní letový provoz ! K minimalizaci těchto rizik doporučujeme stálé spojení mezi řízením letového provozu a naším komentátorem (lze řešit krátkovlnnými vysílačkami, které vlastníme).

Délka celého vystoupení je cca 15 minut. Před samotným zahájením je však třeba časový prostor pro instalaci kulis a pyrotechniky. Změnou technologie přípravy pyrotechniky tato doba nepřesáhne 15 minut. Během přípravy scény však není nutné průběh jiného programu přerušovat. Naši pyrotechnici jsou seznámeni s možným rizikem a možnost střetu s jiným vystupujícím programu minimalizují svou pozorností k jeho průběhu. Rovněž je možné vyplnit vzniklý časový prostor našimi ukázkami dalších modelů - maket letounů II. světové války nebo i sportovními modely.